Historie značky Vivobarefoot

1999
Tim Brennan

Tim Brennan

Tim byl tenista a kamarád Galahada Clarka (zakladatele Vivobarefoot) z dětství. Tim měl ve své kariéře mnoho zranění a a po zjištění  že hlavní příčinou jeho zraněních jsou tlumené boty, začal trénovat naboso.

2003

Tim přišel za Galahadem Clarkem s prototipem prvních barefoot bot, které si vyrobil ve svém zaměstnání v Royal College of Arts. Myšlenka barefoot bot Galahada nadchla od samého začátku. Rozhodli se spolu vyvinout barefoot boty a založily značku VIVOBAREFOOT. (Vivo= latinsky žít, barefoot= anglicky naboso)

th_prototyp_tmbRotator_200x149

První prototypy barefoot bot zdroj: Tim Brennan

2008

Rok 2008 byl milníkem značky Vivobarefoot, začala opravdová masová produkce. Firma VIVOBAREFOOT vyvinula patentovanou oděruvzdornou podrážku s ochranou proti propíchnutí. Fanoušci z celého světa začali posílat dopisy, s jasnou zprávou o tom že už nikdy nebudou nosit klasické boty.

th_prvni_vivo_eshop4_250x130

První sériově vyráběné modely VIVOBAREFOOT

2009

Všichni fanoušci barefoot bot dostali svou bibli, Chris McDougal napsal knihu Born to run (Zrozen k běhu) na kterou v roce 2010 navázal profesor Dr. Daniel Lieberman z Harvardské university, když zveřejnil svou studii o zdravotních benefitech barefoot chůze a běhu v časopise Nature.

Kniha Born to Run

2010 a dále až do součastnosti

VIVOBAREFOOT se stává klíčovým hráčem na trhu barefoot bot s nejširší nabídkou barefoot bot ve všech kategoriích sport, volný čas, zaměstnání a to jak pro muže, ženy , tak děti.